Login / New Account
Home>Integrated Solid State Amplifiers>Chord>
Chord CPM 2600 Integrated Amplifier Chord CPM 2600 Integrated Amplifier Listed On 05.04.2019
Last Update On 05.04.2019
Description Original Description is in Turkish, other language texts are translations and can contain errors. Turkish

Teknolojisi 


Chord Electronics, 15 yılı aşkın bir süredir geleneksel güç kaynaklarından çok daha yüksek bir frekansta çalışan yüksek frekanslı güç kaynaklarını mükemmelleştirmektedir ve bu nedenle yüksek güçlü uygulamalara daha uygundur. Sonuç olarak, Chord amplifikatörleri daha küçüktür ve daha hafiftir, daha serin çalışır, daha fazla güç sağlar ve daha hızlı yanıt verir.  Bu amplifikatörler ayrıca daha düşük bozulma ve kesinlikle ölü sessiz bir arka plana sahiptir.


Geleneksel amplifikatörler AC beslemesinin frekansına (ABD'de saniyede 60 çevrim) bağlıdır ve böylece bu programda sadece transistörlere güç sağlama kabiliyetine sahiptir. Chord amplifikatörler, saniyede 120.000 kez güç sağlayarak, özellikle piyano gibi zor enstrümanları daha çok daha snappier, daha temiz ve daha müzikal hale getirebilirler. Bir Chord amplifikatöründe piyano çalmak, neredeyse canlı dinlemek kadar keyiflidir. Herbie Hancock, Chord amplifikatörlerinin yerini aldığı pahalı stüdyo amperlerini duyduktan sonra, tüm amplifikatörlerini Chord ile değiştirdi ve hala beni sesinden ne kadar mutlu olduğunu söylemek için çağırıyor.


Güç kaynağı raylarının dinamik bağlanması, güç dağıtımının her zaman dengeli ve topraklama çevrimi modülasyonunda bozulma olmaması anlamına gelir. Güç kaynağı rayları, çoğu amplifikatörün alabileceği frekansın üzerinde çalışır. Bu ve diğer gelişmiş teknikler, çok daha yüksek enerjili düşük ESR güç kaynağının çok daha fazla enerjiyi çok daha verimli bir şekilde depolamasını sağlar. Kırpma neredeyse imkansızdır. Son olarak, çıkış sinyali yolu, aşırı yüklenme için sıklıkla kullanılan herhangi bir sigorta veya ses dağıtma dirençli bileşenlerden tamamen arınmış durumdadır. 

Chord Electronics amplifikatörler, en yüksek Avrupa güvenliği ve elektromanyetik girişim standartlarını aşmak için tasarlanmıştır.


Chord'un kurucusu ve baş mühendisi John Franks'a göre, "amplifikatör bölümleri aynı zamanda en yüksek voltaj ve yanal yapıya sahip MOSFET'leri en iyi şekilde kullanan son derece sofistike tasarımlardır. Sonuç, tüm tahrik devreleriyle birlikte A / B kaymalı önyargı tasarımıdır. A sınıfı olarak faaliyet gösteren müzikler, müzik dinlemelerinin çoğu A sınıfında yeniden üretilecek, böylece Chord amplifikatörleri, iyi bir valf tasarımının inceliklerini ve müzikalitesini 'son teknoloji' katı hal ürününün yumru ve doğruluğu ile birleştirir.


Yenilikçi teknolojisi, hassas sinyallerin mutlak minimum müdahale ve renklenme ile kontrol edilmesini sağlayan elektronikte sonuçlanır. Chord amplifikatörler, anında teslim edilen, tam olarak kontrol edilen güçte muazzam rezervi sağlar. Sonuç, olağanüstü ses düzgünlüğü, şeffaflık ve sadece duymanız gereken inanılmaz bir açık hava sesi ile birlikte ritim, hız ve detayın nefes kesici bir sunumudur. 


 Ses 


İnsanlar ilk önce Chord amplifikatörleri duyduklarında, sesin likiditesine, müzikal sadakatine ve duydukları ayrıntı miktarına şaşırırlar. En iyi solidstate ile birleştirilen tüp amplifikatörlerinin en iyisi gibi. Herhangi bir Chord amplifikatörünü oynatın ve hemen müziğe çekileceksiniz. Audiophiles bazen bir Chord sistemini değerlendirmekte zorlanıyor, çünkü müziği o kadar çok etkiliyorlar ki, sesleri parçalamayı denediklerini unutuyorlar. Bu iyi birşey.


Bir Chord amplifikatörünün sesini diğer üreticilerin en iyi amplifikatörleriyle karşılaştırın ve kısa bir süre sonra Chord'ın diğer amplifikatörlerden daha iyi performans göstermediğini, ancak bunu daha düşük bir seviyede gerçekleştirdiğini göreceksiniz. Göreceli maliyet. Rakiplerinden benzer fiyatlı bir amplifikatöre karşı herhangi bir Chord amplifikatörünü takın ve Chord amplifikatörlerinin neden birçok stüdyo ve profesyonel müzisyen tarafından kullanıldığını net bir şekilde anlayın. 


Chord Electronics, tasarıma benzer, ancak güç ve anahtarlama frekansında farklılık gösteren iki farklı entegre amplifikatör yapar. 2600 entegre amplifikatör, ortalama müzik severlerin düşük bir fiyatla (6500 $) deneyimlemelerine izin vermek için özel olarak üretildi. Chord'un bağımsız amplifikatörleri 6,500 $ - 75,000 $ arasında değişiyor. 6,500 $ için sadece amplifikatörü değil, preampu şık bir tasarımda ve daha az endişelenecek bir ara bağlantı seti ile elde edersiniz.


Tüm Chord preamp'ları iki hattı destekler ve 2600 bir istisna değildir. Profesyonellerden geldikleri için, Chord ürünlerini bir hatta dinlemeye ve diğerine kayıt yapmaya izin verecek şekilde tasarlar. Bir ev kullanıcısı bunu iki farklı odada iki farklı kaynaktan dinlemek veya başka bir şey kaydederken müzik çalmak için kullanabilir. Ya da yaptığım şeyi yapabilirsin ve sadece A hattını dinler ve mutlu olursun. 


Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

%100 orijinaldir,

kutusunda, içeriği eksiksiz gönderilecektir,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

Add to Favorites
Camarossaudio Member Since April 2019
Seller Verification by audioG
has a website, confirmed by audioG
Items from this Seller 18 Active Listings
18 Listings All Time
Asking Price: 2,850 USD Price History >
Seller Accepts
Package
Length   0   cm
Width 0 cm
Height 0 cm
Weight 0 kg
Shipment Buyer Pays

Shipping Cost (Estimated)


Shipping From
test - Turkey

Shipping To
Worldwide

Return Policy Buyer can return the used item(s) in 0 days.
Buyer can return the new item(s) in 0 days.
FOLLOW US