SEARCH
Login / Register
Home>Tapes>Pioneer>
PIONEER CT-939 CASSETTE DECK Pioneer PIONEER CT-939 Posted On 18.12.2023
Last Update On 26.03.2024 Pioneer PIONEER CT-939
Pioneer PIONEER CT-939 Pioneer PIONEER CT-939 Pioneer PIONEER CT-939 Pioneer PIONEER CT-939 Pioneer PIONEER CT-939 Pioneer PIONEER CT-939 Pioneer PIONEER CT-939
Description Original Description is in Turkish, other language texts are translations and can contain errors. EnglishDeutschSpanishTurkish Kasetçaları kendim kullanmaktayım. Al-sat ürünü değildir. Mecburiyetten mekanik lastikleri orijinalleri ile yenilenmiştir. Bunun dışında değişen bir parçası yoktur. Kozmetik olarak göze batmayacak kusurları vardır. Dileyen whatsapptan görüntülü arayıp cihazı kendisi inceleyebilir ya da bizzat evime gelip inceleyebilir. Neresini detaylı görmek istiyorsanız en ince detayına kadar canlı olarak gösterebilirim. 
Bu cihaz Dragon katili olarak nam salmıştır. Ama itiraf etmeliyim ki Nakamichi Dragon da kullandım. Nakamichi'nin ayrı bir üstünlüğü var. Hangi kaseti koyarsanız koyun otomatik azimut ayarı sayesinde kaseti en net hali ile çalıyor. O yüzden kıyaslayanlar biraz ayıp etmişler. Ama bu cihazın en önemli özelliği tamamıyle bakır şase olması. En üst düzey komponentler kullanılmasıdır. Preamp çıkışı çok yüksek olduğundan amfi bie bağlamadan walkman hoparlörleri ile dinlenebilir. Böyle olunca da sinyal-gürültü oranı maximum düzeyde oluyor. Yani rakiplerine göre yüksek saflıkta müzik sinyali çok düşük gürültü. Zaten toplam harmonik bozulma neredeyse sıfır.
Teknik özellikler her şeyi açıklıyor. 
Cihazdaki tek kusur kaset kompartıman kapağının yerine tam oturmayışı. Bu durum kasetin yuvaya tam oturmasını engellemiyor ve çalmasına en ufak engel teşkil etmiyor. Zaten görsel amaçlı kullanılmış. El ile rahatlıkla çıkarılıyor ve kafa ve lastik tambur rahatlıkla temizlenebiliyor.
Frekans cevabı inanılmaz. CD'den de üstün. Ama bu farkı yabancı kasetlerde algılayabiliyorsunuz. Yerli kasetlerin reprodüksiyonu çok kalitesiz kasetlerle yapıldığı için yüksek frekanslar en fazla 16 kiloherze çıkıyor. Ama siz kendiniz kaset dolduracaksanız ve TYPE IV (Metal) kaset kullanacaksanız CD'den daha kaliteli ses kayıt edersiniz.
Specifications

Type: 3-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.75 cm/s

Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x reel, 1 x capstan, 1 x aux

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C

Headroom Extension: HX Pro

Frequency Response: 20Hz to 22kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 79dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.024%

Total Harmonic Distortion: 0.6%

Input: 67mV (line)

Output: 0.3V (line)

Dimensions: 420 x 133.5 x 372mm

Weight: 9.6kg

Year: 1988

Add to Favorites
Yavuz Arslan Member Since December 2023
Verify This Member!
1 other(s) verified this member.
Seller Verification by audioG
Seller has not been verified yet

This does only mean that audioG has not directly exchanged email, not confirmed the phone number, not confirmed the website of the seller. This does not mean that the seller is a scammer. However potential buyers should make sure that this item listed here physically exists and legit before sending any funds. Also advised that escrow services should be used.
Items from this Seller 1 Active Listings
1 Listings All Time

Message Activity
0 Messages (All Time)
0 Messages (Last 6 months)

Asking Price: 450 EUR Price History >
Seller Accepts
Package
Length   42   cm
Width 37 cm
Height 13 cm
Weight 10 kg
Shipment Buyer Pays

Shipping Cost (Estimated)
350 TRY

Shipping From
Merkez - Turkey

Shipping To
Turkey


Return Policy Returns are not accepted for this item.
FOLLOW US