SEARCH
Login / Register
This listing has expired. It is listed for archieve purposes.
Home>Multi-Channel Amplifiers>Marantz>
Marantz SR 7005 Ev Sinema Amfisi Marantz Marantz SR 7005 Posted On 22.06.2022
Last Update On 6.09.2022 Marantz Marantz SR 7005
Marantz Marantz SR 7005 Marantz Marantz SR 7005 Marantz Marantz SR 7005 Marantz Marantz SR 7005
Description Original Description is in Turkish, other language texts are translations and can contain errors. EnglishDeutschTurkish

Ürün hemen hemen hiç kullanılmadı sıfırdan farkı fiyatı.


Çok yönlü, güçlü ve eğlenceli


SR7005 ev sineması alıcısı, temiz görünümleri en güncel özelliklerle ve Marantz'dan beklediğiniz audiophile ses kalitesi ile birleştirir. Kanal başına 125 watt olarak derecelendirilmiştir, ancak bu alıcı sadece kaba güçten daha fazlasıdır. Bu incelikle ilgili. En son film ses kod çözme formatlarının uzun bir listesiyle dolu olan '7005, sizi her araba kovalamacasının her sıkı dönüşünde ve sizi koltuğunuzun kenarında asılı tutmak için her diyalog fısıltısından geçirir. iTunes®️ kitaplığınıza son derece kolay erişim için alıcının ön paneline takın veya Apple AirPlay®️'e yükseltin - yuvaya gerek yoktur.


Dijital müziğiniz için doğru bağlantılar ve kontroller


SR7005, dijital müziğe bolca erişim sunar. İPod®️ veya iPhone®️'unuzdan ön USB bağlantı noktası üzerinden müziği kontrol edin. Ethernet bağlantı noktası, müzik dosyalarının kolayca akabilmesi için DLNA uyumlu bilgisayarınıza bağlanmanızı sağlar. İnternet radyosu, Rhapsody ™️, Napster®️, Pandora ™️ ve flickr ™️ 'e dokunun. İsteğe bağlı Bluetooth®️ alıcısı ile uyumlu cihazınızdan kablosuz olarak da akış gerçekleştirebilirsiniz . SIRIUS uydu programlamasının keyfini çıkarmak için isteğe bağlı bir SiriusConnect ™️ ev radyo seti ekleyin . Ayrıca '7005, en yeni Dynamic Audio Expander olan Marantz M-DAX2®️'yi "kayıplı" müzik dosyalarına yüksek kalitede geri yüklemek için kullanır.


AirPlay®️'e ücretsiz yükseltme ile iTunes®️ müziğinizi serbest bırakın


Apple'ın heyecan verici AirPlay teknolojisi , bu Marantz alıcısını kullanarak iPhone®️, iPad ™️, iPod touch®️ veya bilgisayarınızdaki iTunes arşivinizden sevdiğiniz müziklere erişmenizi sağlar . Marantz alıcınız bir video çıkışı varsa, iTunes'u kontrol edebilir ve albüm resminiz, parça başlıkları ve sanatçı bilgileri gibi müzik bilgilerini uyumlu Apple cihazınızda veya TV'nizde görebilirsiniz. Öncelikle ücretsiz bir ürün yazılımı güncellemesine ihtiyacınız olacak. Yükseltmenin nasıl indirileceği ve etkinleştirileceği ile ilgili talimatlar için Marantz web sitesinegidin . Kablosuz bir ev ağı gerektirir. Alıcı, yönlendiriciye kablolu bağlantı gerektirir.


Genel bakış


7 kanallı amplifikatör


Kanal başına 125 watt,% 0.08 THD'de 8 ohm'a (20-20.000 Hz), 2 kanal tahrikli


Dolby®️ TrueHD, DTS-HD ™️ Ana Ses, Dolby®️ Digital Plus, DTS-HD ™️ Yüksek Çözünürlüklü Ses, Pro Logic®️ IIz


Audyssey Laboratories'in MultEQ XT altı noktalı otomatik kurulum ve oda kalibrasyon sistemi (mikrofon dahil)


Ek ön hoparlörler kullanarak gelişmiş surround ses yüksekliği ve genişlik efektleri için Audyssey DSX işleme


Sabit dinleme seviyelerini korumak için Audyssey Dinamik Ses Seviyesi modu


Düşük ses seviyelerinde daha dolgun surround ses için Audyssey Dynamic EQ ™️


Marantz'dan ücretsiz ürün yazılımı yükseltmesiyle Apple AirPlay®️ kullanımına hazır


Ön USB üzerinden iPod®️ / iPhone®️ entegrasyonu


Uyumlu bir Windows bilgisayardan müzik ve fotoğraf akışı sağlamak için DLNA sertifikalı


internet radyosu, Rhapsody ™️, Napster®️, Pandora ™️ ve flickr ™️ 'dan müzik yayını yapar (geniş bant bağlantısı gerekir)


İsteğe bağlı alıcı ile Bluetooth®️ akışı


SIRIUS uydu radyosu özelliği (SIRIUS aboneliği ve isteğe bağlı SiriusConnect ™️ ev radyo seti gerektirir)


Dahili HD Radio ™️ alıcısı


Çok Odalı Ses:


3 oda / üç kaynak çıkışı


2. oda için güç ve hat seviyesi stereo ses çıkışı, 3. oda için hat seviyesi


Enerjili 2. oda çıkışını kullanmak ana odada 5.1 ev sinemasına izin verir


2. ve 3. odalarda yalnızca analog ses kaynakları çalınabilir


Ses Performans Özellikleri:


Devasa güç transformatörü ile yüksek akım amplifikatörü tasarımı


Tüm kanallar için 192kHz / 24-bit Burr-Brown dijital-analog dönüştürücüler


Doğrudan mod, daha temiz ses sağlamak için gereksiz devreleri kapatır


2 yönlü uyumlu ön sol ve sağ hoparlörler için yeniden atanabilir arka surround hoparlör kanalları


Marantz M-DAX2®️, sıkıştırılmış müzik dosyalarının ses kalitesini artırır


Bağlantılar:


1080p uyumlu HDMI anahtarlama (6 giriş, 2 çıkış)


3D video, Ses Dönüş Kanalı, Derin Renk, xvColor, otomatik dudak senkronizasyonu ve HDMI-CEC desteğine sahip HDMI 1.4a


Ses Dönüş Kanalı işlevi, HDMI aracılığıyla uyumlu bir HDTV'nin alıcısından dijital ses sinyalleri alır


Komponent video değiştirme (3 giriş, 2 çıkış)


Dijital ses girişi: 3 optik ve 2 koaksiyel


1 optik çıkış


Aşağıdakiler dahil 5 ses / video girişi:


1 kompozit video ile ön panel girişi


Kompozit video ile 4 arka panel girişi


2 yalnızca ses girişi


Fono girişi


Kablolu bir PC ağından müzik ve JPEG akışı için Ethernet bağlantı noktası


2 çift ana hoparlör çıkışı


Genel Özellikler:


Ücretsiz Marantz remote uygulaması, iPod touch®️, iPhone®️ veya Android ™️ cihazınızı Wi-Fi®️ uzaktan kumanda olarak kullanmanızı sağlar


Tüm monitör çıkışları aracılığıyla sezgisel ekran menüsü


60 AM / FM / SIRIUS hazır ayarları


Çoklu marka, arkadan aydınlatmalı, uzaktan öğrenme


17-3 / 8 "Gx 7-6 / 16" Y x 16 "D


Ağırlık: 29 lbs.


Zarif Tasarım


Sadelik ve zarafet SR7005'i karakterize ediyor. İlk olarak Marantz'ın Model 9 amplifikatöründe görülen Marantz “Star” sembolü ile tamamlanan ikonik porthole ekranı, giriş seçimi ve kazanç ayarında “bir bakışta” durum kontrolleri sağlar. Açılır kapı, vakum flüoresan ekranını, ikincil kontrolleri ve konektörleri ihtiyacınız olana kadar görüş alanından gizler.


Ses kalitesi


Özel HDAM (Hiper-Dinamik Amplifikatör Modülü) devrelerimizi, Akım Geri Beslemesi topolojisini ve yedi tam ayrık, 125 watt amplifikatörü içeren ses devresi ile SR7005, talep ettiğiniz dinamik müzik ve film müziği reprodüksiyonunu sağlar.


Vinil meraklıları sevinirler! Geçerli geri bildirim MM fono girişi sayesinde tüm kayıt koleksiyonunuzdan Marantz kalitesinde sesin tadını çıkarın.


HDAM


HDAM'lar, IC'lerin (entegre devre) ve opamp'ların (işlemsel amplifikatör) kısa sinyal yolu avantajlarını ayrı devre bileşenlerinin üstün ses kalitesi ile birleştirir. HDAM'ın boyutu, özellikle alanın çok sınırlı olduğu bir A / V alıcısında önemlidir. HDAM'lar ayrı tasarımlar olduğundan Marantz mühendisleri, en sevdiğiniz kaynakların ses ayrıntılarını en iyi şekilde koruyabilen parçaları seçme konusunda özgürdür.


Mevcut geribildirim


Mevcut geri besleme devreleri genellikle voltaj geri besleme kuzenlerinden daha hızlı yükselme ve düşme süreleri ve daha yüksek dönüş hızları sergiler. (Yükselme ve düşme sürelerini sırasıyla bir otomobilin hızlanma ve frenleme yetenekleri olarak düşünün. Dönüş hızı, otomobilin viraj alma kabiliyetine benzer.)


Sonuç olarak, mevcut geri bildirim tasarımları hızlı sonik değişiklikleri daha doğru bir şekilde izler ve böylece daha doğal görünür.


Ayrık Yükselteçler


SR7005'in yedi amplifikatörünün her biri, hazır “Power Pack” IC'lerle değil, en iyi ayrık bileşenlerle üretilmiştir. Sonuç olarak, her amplifikatör viseral bas ve doğal, güçsüz orta ve yüksek frekanslar için tüm ses bant genişliği boyunca 125 sürekli watt sağlar.


M-DAX


iPod ve MP3'lerin Sesini Daha İyi Hale Getirir Marantz'ın orijinal Marantz Dynamic Audio eXpander'ın güncellenmiş ve rafine edilmiş bir versiyonu olan M-DAX 2, tipik dosya sıkıştırma formatlarının kaldırdığı yüksek frekanslı bilgi miktarını hesaplar ve daha sonra geri yükler, böylece MP3 veya WMA müzik dosyalarını çalarken tam sadakatin tadını çıkarırsınız .


HDMI


HDMI (Yüksek Tanımlı Multimedya Arabirimi), günümüzün en iyi ev eğlence sistemlerindeki bileşenleri bağlamak için fiili standart haline gelmiştir. SR7005 altı giriş (bir ön panelde) ve iki çıkış ile en son 1.4a sürümünü tamamen destekler. Tek kablolu bağlantıların, en yeni 3D teknolojisinin, Ses Dönüş Kanalı'nın ve Bekleme Geçişinin rahatlığını yaşayacaksınız. Buna ek olarak, HDMI 1.4a diğer birçok performans geliştirmesini de destekler.


Bağlantılar


SR7005, ev eğlencesi dünyanızı hayal ettiğinizden çok daha büyük hale getirir. Blu-ray oynatıcılar ve set üstü kablo / uydu kutuları gibi geleneksel kaynaklara ek olarak, SR7005 A / V alıcısı, bir iPhone veya başka bir taşınabilir müzik çalarda sakladığınız müzikleri dinlemenin kolay yollarını sunar. isteğe bağlı RX101 modülü ile fotoğraflarınızı büyük ekranda izleyin, çok çeşitli kaynaklardan ses aktarın ve Bluetooth özellikli cihazlarınızdan kablosuz olarak müzik dinlemenin keyfini çıkarın.


DLNA


SR7005'in Ethernet bağlantısı DLNA (Digital Living Network Alliance) 1.5 ve Windows 7 uyumludur. Bu, PC'nizdeki dijital müziğe erişmenin ve keyfini çıkarmanın daha kolay olduğu anlamına gelir.


SR7005, evdeki ağınıza bağlanır ve diğer bağlı bileşenlerle bağlantı kurarken sizi web'deki hemen hemen her şeyle temasa geçirir. Sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlamak için üçüncü taraf I / P kontrol sistemlerini kullanabilir, uzaktan bakım yapabilir ve ürün yazılımı güncellemeleri alabilirsiniz!


Medya akışı


Çeşitli kullanıcı arabirimleri ve yazılımlar aracılığıyla İnternet akışlı medya dünyasına erişin. VTuner ile 1000'ler İnternet radyo istasyonu arasından seçim yapın. Rhapsody, Napster ve Pandora ile en sevdiğiniz müzikleri dinleyin. Flickr ile fotoğraf paylaşın. Başka bir deyişle, bağlanın!


Bluetooth kablosuz ses (isteğe bağlı)


Kablosuz ses dünyasının keyfini çıkarın SR7005. Opsiyonel RX101 Bluetooth modülünü SR7005'in arka panelindeki M-XPort'a takmanız yeterlidir; iPod, iPad ve akıllı telefonlar gibi Bluetooth özellikli favori kaynaklarınızdan geleneksel Marantz ses kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.


Surround ses işleme


SR7005, günümüzün en gelişmiş surround ses formatlarını yönetir. TrueHD, Digital Plus, Pro Logic IIz, IIx, II, Sanal Hoparlör ve Dolby Kulaklık gibi eksiksiz bir Dolby teknolojileri listesi bulacaksınız. Dts'den HD Master Audio, Yüksek Çözünürlüklü Ses, ES Discete6.1, Matrix6.1, Neo: 6, 96/24, Express ve Neural Surround'u dahil ettik.


Audyssey


Bu surround formatlarına ek olarak, Audyssey'nin MultEQ XT Otomatik Kalibrasyonu, özel kurulumlar için MultEQ Pro, Audyssey DSX, Dinamik Birim ve Dinamik EQ da bulacaksınız.


Kısacası, SR7005 en sevdiğiniz kaynakların keyfini çıkarabilmeniz için mükemmel ses ortamı oluşturmanızı sağlar.


Video özellikleri


Anchor Bay 10 bit Video İşlemci / Ölçekleyici


Anchor Bay'in dördüncü nesil video motoru olan ABT2015 10 bit işlemci, video profesyonelleriyle sınırlı kaldığınızda size esneklik ve rahatlık sağlamak için kod dönüştürme, deinterlacing ve ölçeklendirme gibi olağanüstü performans sunar.


Bu işlem gücü sayesinde artık tüm video kaynaklarınızı, video kasetler gibi eski biçimleri bile bağlayabilir ve çıktılarını HDMI üzerinden yüksek tanımlı TV'nizde görüntüleyebilirsiniz.


Kullanıcı arayüzü


Yeni renkli GUI / Ekran Görüntüsü


Kolay seçim. Kolay özelleştirme. Kolay operasyon. Bunlar, SR7005'in yeni renk GUI'sinin (Grafik Kullanıcı Arayüzü) / Ekran Menüsünün avantajlarıdır. Basitleştirilmiş ancak kapsamlı menü ekranları, renklerin liberal kullanımı ve tutarlı gezinme komutları, istediğiniz performans parametrelerini seçmenizi ve SR7005'i sisteminizin geri kalanıyla entegre etmenizi kolaylaştırır.


Çift hatlı yüksek yoğunluklu nokta vuruşlu bilgi ekranı


Ön panelde ortalanmış olan ana bilgi ekranına ek olarak, panelin açılır kapısının arkasında ikinci ve daha kapsamlı bir bilgi kaynağı var. Bu ekran, yeni A / V alıcınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak özel kurulum ve diğer veriler için menü seçeneklerini gösterir. Ana faydası? Kolaylık. Ayarları ayarlamak veya değiştirmek için TV'nizi açmanıza gerek yoktur. Hepsini ön panelden yapın!


Özel kurulum seçenekleri


SR7005, çok sayıda kurulum seçeneği sunar. Girişleri sistem bileşenlerinize uyacak şekilde yeniden adlandırabilir, hatta izlemek istediklerinize daha hızlı erişmek için kullanılmayan girdileri atlayabilirsiniz. İlk açılış için ses seviyesi ayarlayabilir, ses seviyesi limitleri belirleyebilir ve sessiz modunu tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Çok bölgeli çalışma için, Bölge 2 ve 3 için farklı ses kaynakları seçebilir, hatta Bölge 2 için farklı bir kompozit veya bileşen video kaynağı ekleyebilirsiniz. Yapılandırılabilir 7.1 preamp çıkışlarının yanı sıra özellikle büyük odalarda kullanışlı ikinci bir subwoofer çıkışı vardır. Giriş Yeniden Adlandır, Atla, Seviye kontrolü


Tuner özellikleri


Kablosuz FM ve AM yayınlarının yanı sıra, SR7005'in internet özellikleri sizi saatlerce sesli sörf yapmaya devam edecek! Keşfedeceğiniz tüm istasyonları takip etmenize yardımcı olmak için toplam 56 radyo ön ayarı (yedi grubun her birinde sekiz istasyon) bulacaksınız. Böylece kolay ve tekrarlanabilir erişim için en sevdiğiniz yayınları, hatta İnternet'teki yayınları ezberleyebilirsiniz.


SR7005'in HD Radyo özelliğini de unutmayın. Çoğunlukla geleneksel FM'den daha iyi performans gösteren CD ve AM kadar iyi (neredeyse) ses veren FM'nin keyfini çıkarın.


Uydu radyosuna hazır mısınız? SR7005 de öyle. Çok çeşitli özel programlara erişmek için bir Sirius ev bağlantı istasyonu (ve bir abonelik) eklemeniz yeterlidir. SR7005'in ön ayarlarının uydu istasyonları için de çalıştığını unutmayın, böylece en sevdiğiniz programları kolayca ayarlayabilirsiniz.


Hoparlör bağlantıları


SR7005, 11 çift yüksek kaliteli dört yollu ciltleme sonrası hoparlör konnektörü sağlar. Bu, ana odanızdaki tam 7.1 sistemi için hoparlör bağlamanızı, bu sisteme yükseklik ve / veya geniş hoparlörler eklemenizi ve yine de farklı bölgelerdeki hoparlörler için bağlantıların kalmasını sağlar! Bu nedenle, farklı surround modları seçtiğinizde veya evinizdeki stereoyu veya bu ikisinin bir kombinasyonunu seçtiğinizde, herhangi bir hoparlörün bağlantısını kesmeniz veya yeniden bağlamanız gerekmez! Sadece SR7005'in mikroişlemcisinin uygun sinyalleri uygun hoparlörlere yönlendirmesine izin verin ve sonucun tadını çıkarın.


RS-232C konektörü


Bu konektör, SR7005'inizin en gelişmiş uzaktan kumanda sistemlerine, hatta ısıtma, havalandırma, klima (HVAC), aydınlatma, güvenlik ve iletişimi ev eğlence ihtiyaçlarınızla bütünleştiren “tüm ev” yaklaşımlarına hazır olduğu anlamına gelir.


Diğer özel yükleme özellikleri


SR7005, uzaktan IR kontrol uygulamaları için bir "Flaşör Giriş" jakı, eski Marantz ürünleriyle tam uyumluluk için bir Marantz RC-5 uzaktan giriş ve çıkış ve isteğe bağlı RX101 modülüyle harici bir IR (kızılötesi) alım kapasitesi sağlar.


Çıkarılabilir bir AC kablosu (IEC 320 2 pimli tip) ve 2 DC “tetikleyici” çıkışları sistem bağlantılarını kolaylaştırırken, arka ışıklı LCD önceden programlanmış / öğrenen uzaktan kumanda hepsini parmaklarınızın ucuna getirir.

Ali Gökhan Şener Member Since June 2022
Verify This Member!
0 other(s) verified this member.
Seller Verification by audioG
replies email, confirmed by audioG
replies calls, confirmed by audioG
Items from this Seller 0 Active Listings
2 Listings All Time

Message Activity
0 Messages (All Time)
0 Messages (Last 6 months)

Asking Price: -
Seller Accepts
Package
Length   17   inch
Width 18 inch
Height 16 inch
Weight 29 lbs
Shipment Buyer Pays

Shipping Cost (Estimated)
Please contact seller.

Shipping From
istanbul - Turkey

Shipping To
Worldwide

Return Policy Returns are not accepted for this item.
FOLLOW US